Григор Димитров играе своя мач от първия кръг на силния турнир в Торонто, а съперник на българина е Юичи Сугита. Алберт Рамос трябваше да се изправи срещу Гришо, но отказ на испанеца позволи на Сугита да влезе в основната схема. До момента двамата не са играли помежду си, а Сугита е 107-и в световната ранглиста. Гледайте мача тук: ЛИНК 1 ЛИНК 2 Първи сет - 5:7 Двубоят започна ужасно за Димитров, който допусна пробив още в първия гейм, а след няколко минути вече губеше с 0:4 като в тези моменти демонстрира ужасен сервис, гарниран с няколко двойни грешки, както и още куп непредизвикани грешки. Японецът логично се възползва и поведе уверено. Григор все пак не остана "капо" и взе третия си сервис гейм за 4:1. В следващия гейм българинът дори имаше шанс за пробив, но изпусна възможността. Все пак Гришо показа, че сякаш навлиза в мача като в следващите четири гейма заигра много по-добре от съперника си и резултатът не закъсня - от 1:5 до 5:5 с два пробива в полза на ракета №1 на България. И точно, когато очакванията бяха за пълен обрат в сета, играта на Димитров отново зацикли, а Сугита се възползва и постигна пробив за 6:5, след което с първата си възможност затвори сета в своя полза. Втори сет - 7:6(5) Вторият сет също започна, както първия - бърз пробив за Сугита, който спечели на 0 подаването на Димитров. Българинът все пак отвърна с гейм в своя полза, но пък отново загуби подаването си за 1:2, а този път Сугита затвърди пробива за 1:3. Макар и колеблив в играта си, Григор бе решен да не предава толкова лесно двубоя и с два поредни гейма в своя полза изравни за 3:3, след което успя и за първи път в мача да излезе напред в резултата - 4:3. В следващите геймове пробиви нямаше и при 6:5 в полза на Григор, Сугита сервираше за оставане в сета. Стигна се до 30:40 и сетбол за Димитров, но японецът спаси положението с ас на втори сервис. Така тайбрекът трябваше да определи победителя в сета, а решителният гейм започна с два минипробива в полза на Сугита и 4:1 за него. Смяната на полетата все пак дойде при 4:2, но при 5:2 107-ият в света бе само на 2 точки от победата в мача. Критичният момент бе при 5:3, когато Димитров бе опрян до стената, но спечели точката с изключителен лоб. Последваха две "български" точки на сервиса на Сугита, а при втория сетбол за Григор всичко бе решено със смела игра на мрежата. Коментирай