Тимът на Литекс играе поредната си проверка от тренировъчния лагер в Марбея, Испания срещу руския Спартак Москва. Футболист номер 1 на България за 2015-а година Ивелин Попов е титуляр за Спартак. Двубоят стартира в 18 часа. Титулярният състав на Литекс: Евгени Александров, Рафаел Перез, Антон Недялков, Емил Петров, , Арсенио Нунеш, Иван Горанов, Красимир Станоев, Никола Колев, Бьорн Йонсен, Милчо Ангелов, Васил Шопов. Резултатът е 1:2. В 17-ата минута Милчо Ангелов получи топката и опита удар, който обаче бе блокиран от защитник. Малко по-късно Спартак Москва пропусна да открие резултата, след като Куинси Промес стреля в гредата. В 39-ата минута Владимир Гранат върна топката към вратаря на Спартак, Бьорн Йонсен пресече подаването и отляво в наказателното поле преодоля Артьом Ребров за 1:0 в полза на ловчанлии. Само 4 минути по-късно, в 43-ата Куинси Промес проби отдясно и центрира по земя. Ивелин Попов бе оставен непокрит във вратарското поле и с хубав удар под гредата изравни за 1:1, като не отпразнува попадението от уважение към съперника. В 53-ата минута Евгений Макеев навлезе на скорост в наказателното поле и получи от Попов. Макеев овладя на гърди топката и хладнокръвно реализира за 2:1 за Спартак Москва. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай