Тимът на Литекс играе поредната си проверка от тренировъчния лагер в Марбея, Испания срещу руския Спартак Москва. Футболист номер 1 на България за 2015-а година Ивелин Попов е титуляр за Спартак. Двубоя наблюдава легендата на Динамо Киев и Милан Андрий Шевченко. Двубоят стартира в 18 часа. Титулярният състав на Литекс: Евгени Александров, Рафаел Перез, Антон Недялков, Емил Петров, , Арсенио Нунеш, Иван Горанов, Красимир Станоев /65 - Петрус Бумал/, Никола Колев, Бьорн Йонсен, Милчо Ангелов, Васил Шопов. Резултатът е 1:3. В 17-ата минута Милчо Ангелов получи топката и опита удар, който обаче бе блокиран от защитник. Малко по-късно Спартак Москва пропусна да открие резултата, след като Куинси Промес стреля в гредата. В 39-ата минута Владимир Гранат върна топката към вратаря на Спартак, Бьорн Йонсен пресече подаването и отляво в наказателното поле преодоля Артьом Ребров за 1:0 в полза на ловчанлии. Само 4 минути по-късно, в 43-ата Куинси Промес проби отдясно и центрира по земя. Ивелин Попов бе оставен непокрит във вратарското поле и с хубав удар под гредата изравни за 1:1, като не отпразнува попадението от уважение към съперника. В 52-ата минута Евгений Макеев навлезе на скорост в наказателното поле и получи от Попов. Макеев овладя на гърди топката и хладнокръвно реализира за 2:1 за Спартак Москва. Попов получи първия жълт картон в мача в 59-ата минута. След грешка в защитата на Спартак, Литекс стигна до добра ситуация, но ударът на Никола Колев не бе достатъчно добър. В 69-та минута Макеев проби отдясно и центрира, но Недялков изби топката право на крака на Попов. Българинът шутира, вратарят на Литекс Евгени Александров изби, топката отново стигна до Попов, който отново стреля, но Иван Горанов с глава изби от голлинията. Спартак Москва поведе с 3:1 в 74-ата минута след точно изпълнена дузпа от Куинси Промес. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Ивелин Попов. Александров улови ъгъла, но ударът на Промес бе много силен. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай