Севиля играе при резултат 1:1 срещу Шахтьор Донецк на „Рамон Санчес Писхуан“ в полуфинален мач реванш от Лига Европа. Първият двубой между двата отбора в Лвов завърши 2:2, което дава голямо предимство на испанския тим. Голът за Севиля реализира Кевин Гамейро още в 9-та минута. Едуардо изравни резултата в 44-та минута.  Севиля е на прага да се класира на исторически трети пореден финал в Лига Европа. Андалусийци са рекордьор по отличия в турнира – 4. Съставът на Севиля: 31 Давид Сория, 2. Беноа Тремулинас, 3. Адил Рами, 4. Гжегош Криховяк, 6. Даниел Карисо, 9. Кевин Гамейро, 15. Стивън Н'Зонзи, 19. Евер Банега, 20. Витоло, 23. Коке, 25. Мариано Ферейра Съставът на Шахтьор Донецк: 30. Андрий Пятов, 5. Олександър Кучев, 6. Тараз Степаненко, 11. Марлос, 17. Максим Малишев, 22. Едуардо, 28. Тайсон, 31. Исмаили, 33. Дарио Сърна, 44. Ярослав Ракитский, 74. Виктор Коваленко Коментирай