Една жена беше убита, а други петима души – ранени, при въоръжено нападение в Лондон. Млад мъж - по информация на Гардиън 19-годишен, атакувал минувачи с нож в близост до Британския музей.
Въоръжени полицаи използвали електрошок и арестували нападателя. Докато органите на реда реагират обаче, младежът намушкал смъртоносно жена на 60 г.
Била оказана първа помощ на пострадалите, но възрастната жена е починала от раните си. За момента се съобщава за петима ранени.
Мотивите на извършителя се изясняват. Според властите има индикации, че става дума за човек с психически проблеми, но не се изключва и версията тероризъм.
За всеки случай - лондончани ще се събудят при засилено полицейско присъствие, обявиха органите на реда.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?