Майка скочи от 9-и етаж на жилищна сграда, държейки 8-годишния си син, като и двамата са загинали.
Драмата се разиграла в Омск, Русия, а решението за самоубийството на 33-годишната жена е повече от странно - неуспешна пластична операция на носа.
Ана Ожигова се депресирала от неуспешната операция, оставила я с несъразмерни ноздри. Съпругът й, Олег, не помагал - издавал грухтящи звуци, като я види.
Приятели на семейството обаче твърдят, че операцията била само върха на айсберга - бракът на Олег и Ана се разпадал.
Приятели казват, че операцията просто била спусъка за провала на брака, което довело до отчуждаване в семейството. Серия от събития оставили без надежда Ана.
Самоубийството станало в четвъртък, когато майката била на гости на родителите си. Скочила с Глеб, 8-годишният й син, който спал в прегръдките й. Тялото на детето било в близост до това на Ана.
Самата Ана оставила предсмъртно писмо, съобщават разследващите. По-рано пък била писала в социалните мрежи, че хирургът й признал, че нещата с носа й не са се получили.
"Не мога да се усмихвам. Махнал е мускули над устната ми и това е променило всичко. Съпругът ми грухти, като ме види. Не мога да приема идеята, че ще живея така", написала Ана.
Жената имала и други опасения. Подозирала, че при развод мъжът й ще вземе правата над сина им.