Новата отсечка на магистрала “Марица” пропадна на 36-и километър между Димитровград и Оризово. От два дни на мястото кипят усилени ремонтни дейности, пише БГНЕС. От АПИ обаче твърдят, че има слягане и се извършва калибриране на дилатационните фуги и лагери на моста над река Марица. Това било стандартна процедура, която се прави при нови големи съоръжения, на които фугите и лагерите са монтирани през лятото и през зимните месеци е имало значителна разлика в температурите, обобщават от АПИ.
Новата отсечка от магистралата бе открита миналата година от куп министри, редом с премиера Бойко Борисов. В началото на годината на 31-ви километър имаше и друг ремонт, като отново имаше пропадане.В официално съобщение на АПИ се посочва, че магистралата ще бъде пусната отново до събота на обяд. Преди това бе заявено, че ремонтът трябва да приключи до днес.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ