Марек Юнион Ивкони допусна ново поражение в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол. В мач от група "А" на турнира, игран в спортната зала в Дупница, българският шампион падна от Берлин Волейс с 0:3 (14:25, 19:25, 25:27). В първия гейм на срещата германският шампион демонстрира отличен начален удар и не срещна никакви трудности проблеми срещу младия български състав. Във втората част Марек подобри представянето си, но не успя да затрудни по-опитния си противник, губейки с 19:25. Най-голяма интрига в мача имаше в последния гейм, в който дупничани показаха по-разнообразна игра, която им даде възможност дори да поведат в резултата. В заключителните разигравания по-силният тим от Германия успя да наложи превъзходство и да спечели с 27:25. Георги Елчинов завърши с 8 точки за домакините, а Арпад Бароти от Берлин Волейс беше най-резултатен в срещата с 18 точки. Това е четвъртата поредна загуба за Марек в Шампионската лига. Българският първенец все още няма спечелена точка в груповата фаза на турнира. "При нов разпределител и без диагонал е трудно. Губим много от това, опростява ни се играта. Трябва да се развиваме, това е целта ни. В Шампионската лига ни е трудно, превъзхождаха ни на сервис. Трябва да подсилим нашия начален удар. Вървим си нашия път, надявам се срещу Аркасспор да бъдем още по-обиграни. Това са ни възможностите за момента", заяви треньорът на Марек - Найден Найденов, след срещата в Дупница./БТА