Прокуратуратата ще инициира среща между институциите за анализ и набелязване на план за противодействие срещу битовата престъпност в малките населени места. Идната седмица прокурори ще се срещнат с областния управител, полицията и кметовете на общини край Пловдив. Целта е да се направи пълен анализ на наличния ресурс от полицейски патрули, които може да бъдат изведени за постоянна работа и присъствие в малките населени места.
Ще изискаме да се направи и пълен анализ и на наличнити камери, относно тяхното местоположение и изправност. Ще направим карта и на наличните частни такива, заяви шефът на Районна прокуратура Гергана Мутафова. Целта е те да се използват за бърза и адекватна реакция при разкриването на престъпления срещу собствеността. Също така ще бъде събрана информация и за наличното осветление в малките населени места.
Не можем да сложим до всяка къща полицай, но една висока лична ангажираност може да е в помощ на всички работещи за разкриването на тези престъпления, обясни Мутафова./Марица.бг
Прочетете още
- 10:04 Кметът на Гинци: Това не беше хижа – това беше затворена зона
- 16:03 Младежи с пиратки предизвикаха хаос, не им се размина
- 17:28 Ужасът край „Петрохан": подадени сигнали за изнасилени деца, но родители отказали съдействие
- 18:26 Икономическа полиция в Пловдив – пазител на закона или слуга на частни финансови къщи?