Районната прокуратура в Пазарджик привлече като обвиняем кметът на село Братаница за незаконно държане на оръжие.
Установено е, че 53-годишният Георги Спасов е придобил и държал в къщата си руски 9-милиметров пистолет Макаров без фабричен номер и осем патроназа него, както и един боен патрон за пушка Мосин Наган, без необходимото разрешение по Закона за оръжията, взривните вещества и пиротехническите изделия.
Спасов е с мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер на 1 000 лева. Под ръководството на прокуратурата са извършени огледи, разпитиани са свидетели и назначени експертизи.
Припомням, че в началото на февруари бе разкрито жестоко убийство, извършено в Братаница в края на минлата година. Сред задържаните за убийството на 44-годишния Йордан Асенов бе и сина на кмета. Мъжът отишъл да бере царевица, където бил пребит пред децата му. По-късно бил държан в клетка и впоследствие хвърлен в канал.
Прочетете още
- 15:00 Свобода на мнение или вандализъм: Драсканица върху блок възмути жена СНИМКА
- 15:34 "Не ни оставяйте…" Прокуратурата огласи последните думи на загиналите от „Петрохан"
- 13:00 Сняг на парцали: Пампорово се събуди като от стара коледна картичка ВИДЕО
- 11:00 Слънцето „се събужда": учени предупреждават за риск от силни изригвания и магнитни бури