Окръжната прокуратура в Пазарджик започна разследване по случая с жестокото убийство и изнасилване на 53-годишната Параскева Л. от Мирянци. Жената почина на 1 януари в Областната болница, където бе приета, след като бе зверски пребита от двама мъже - Димитър Христосков (39) и Тодор Иванов (41). Срещу двамата е повдигнато обвинение за нанасяне на тежка телесна повреда с опасност за живота, а срещу Тодор - и за изнасилване.

Побойниците празнували Коледа с Параскева и мъжа, с когото тя живеела на семейни начала в Мирянци, в апартамент в пазарджишкия квартал "Ставропол". Приятелят на жената си тръгнал, а тя останала. В малките часове на 26 декември била пребита. Димитър повикал приятеля й да си я прибере, но като видял състоянието й, той звъннал на 112.

На 30 декември по искане на Районната прокуратура съдът наложи на Димитър и Тодор постоянна мярка за задържане под стража. Ако обжалват, се очаква делото да се гледа днес. След смъртта на жертвата им материалите по делото са изпратени по компетентност на Окръжната прокуратура в Пазарджик за преценка на правната квалификация на деянието. В момента се води активно разследване – назначена е експертиза за причинените увреждания, извършена е аутопсия, разпитани са свидетели и др.