Екипи на енергодружеството за Южна България работят в този час за отстраняване на аварията край Стамболийски, предаде репортер на TrafficNews.bg Все още част от града продължава да бъде без ток и вода, след като хеликоптер скъпа жици на далекопровод. Заради липсата на електричество работа е спряла помпената станция. Военната мишина е летяла много ниско по поречието на река Марица, получило се е завихряне и хеликоптерът е скъсал три жици на далекопровод. След инцидента хеликоптерът се е отправил към селскостопанското летище в село Цалапица и е кацнал успешно.
„Няма пострадали военнослужещи и граждани при инцидент по време на тренировъчен полет днес с вертолет „Кугар“ от състава на 24-та авиобаза в Крумово”. Това съобщиха от Министерство на отбраната.
Инцидентът е станал около 18.25 ч. край с. Цалапица.
„По време на тренировъчния полет за медицинска евакуация се налага рязка маневра, за да се избегне ято птици, при която машината е закачила жици на електропровод. Тричленният екипаж веднага е приземил вертолета. Военнослужещите са невредими.”, поясниха от отбранителното ведомство.
По случая се води разследване от Служба „Военна полиция“.
Прочетете още
- 14:20 С чаша кафе заловиха мъжа, блокирал Пловдив за часове! ВИДЕО
- 13:00 Няма край! Кучетата на Йордан Лечков "изкормиха" йорки в Сливен
- 12:00 Жена в инвалидна количка: Днес градският транспорт не работи. Трудно е, нали?
- 10:57 Скутаре трети ден без лекар – джипито се оказа свързано с разследване на злоупотреби