Община Пловдив стартира разговори със собствениците на имоти по улица „Модър“ за предстоящите отчуждителни процедури. Кметът на Пловдив Иван Тотев подчерта, че преди да стартира отчуждаването, ще им бъде предложено имотите да се изкупят от Община Пловдив.
Това се налага във връзка с изпълнението на проекта „Модър-Царевец“, който трябва да стартира през следващата година. Много бързо може да стане отчуждаването, но за да бъдем по-оперативни ще предложим да изкупим имотите по цени на оценителите, обясни Иван Тотев. Отделената сума за отчуждаване на имоти по улица „Модър“ е в размер на 750 000 лева.
От утре започват срещи и със собственици на имоти, които са необходими за изграждането на новия булевард „Северен“, но там има възможност да се предоставят и общински терени срещу отчуждаването на парцели.
Кметът припомни още, че основен приоритет пред Община Пловдив са отчуждителните процедури, които се правят във връзка с реализацията на големи инфраструктурни проекти. Такива процедури предстоят и за булевард „Васил Априлов“.