Няколко души са простреляни в гимназия в Мериленд, съобщиха местни медии, след като училищните власти потвърдиха, че кампусът е затворен и инцидентът е овладян, предаде Ройтерс.
Стрелбата е станала в гимназията в град Грейт Милс в окръг Сейнт Мери, на 110 км южно от Вашингтон. Според телевизия Ей Би Си, цитирана от ТАСС, има трима ранени, и тримата ученици, единият от тях - самият стрелец.
Това става на фона на дебата след стрелбата на 14 февруари в гимназията "Марджъри Стоунман Дъглас" в Паркленд, Флорида, когато бяха убити 17 души.
Шерифът на окръг Сейнт Мери потвърди, че в училището има инцидент и с пост в Тwitter призова родителите да не доближават сградата. На мястото са изпратени федерални агенти.
/БТА/
Прочетете още
- 08:00 Докато търсим леопарди, горските сърца сами ни намират ВИДЕО
- 09:47 Разрушения, загинали, блокирана магистрала - появи се зловещо ВИДЕО от експлозиите край Житомир
- 17:00 Търново, електробус № 100 и малките добрини, които значат много
- 18:00 Паркиране без граници: В Карлово - кола на място за велосипеди, в Русе - кон СНИМКИ