Бившата актриса от сериала "Спасители на плажа" Памела Андерсън внесе вчера смут във френския парламент, където журналисти се бутаха и сбиха, за да отразят кампанията й за забрана на угояването на патици и гъски, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Фотограф и оператор се сбиха, докато други журналисти се мъчеха да направят снимки на Андерсън на пресконференцията.
Около 25 журналисти не можаха да влязат дори в залата, поради липса на достатъчно място.
Дългогодишната природозащитничка отиде в Париж да подкрепи френски депутат, който внесе законопроект за забрана за насилственото хранене на патици и гъски, чиито черни дробове са основната съставка за деликатеса фоа гра.
"Искам да призова френските депутати да забранят угояването и призовавам френските граждани да не ядат повече фоа гра - жесток лукс, който е причина за ужасни страдания и агония на 80 милиона птици всяка година", каза 48-годишната Андерсън в комюнике.
Прочетете още
- 16:00 "Познайте си ги": Деца се гонят из строеж в София СНИМКА
- 19:00 Един от туристите от фаталната експедиция в Рила: Държавата уби Митака
- 17:00 Колоездач шпори "все едно е на село на площада" - последва сблъсък с реалността ВИДЕО
- 15:12 Сестрата на детето, ударено във Видин: Защо се моли да мълчим и да не споменаваме опасенията си?