Димитър Бербатов започна като титуляр и вкара първия гол за ПАОК при убедителната домакинска победа срещу гранда Панатинайкос с 3:1 в дербито от осмия кръг на гръцката Суперлига. Българинът записа девето участие с екипа на ПАОК и едва трето като титуляр, разписвайки се от дузпа в 28-ата минута за 1:0. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Тавларидис срещу бившия футболист на „Левски” Гари Родригес, който също бе титуляр за тима от Солун. При дузпата Бербатов се контузи и бе заменен принудително от Димитриос Пелкас. Три минути по-късно Гари Родригес удвои аванса на домакините след самостоятелен пробив. Вратарят на гостите Люк Стийл успя първо да спаси удара на Родригес, който обаче не се отказа и с добавка вкара за 2:0. В 41-ата минута Мигел Витор с глава направи резултата класически в полза на домакините. След почивката гостите бяха по-активни, но стигнаха само до почетно попадение. Това се случи 74-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа, която Николаос Карелис превърна в гол за крайното 3:1. С успеха си ПАОК събра 14 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Панатинайкос остава втори с 18 точки, а лидер в Олимпиакос с 24 точки. ПАОК – Панатинайкос 3:1 1:0 Димитър Бербатов (28-дузпа), 2:0 Гари Родригес (31), 3:0 Мигел Витор (42), 3:1 Николаос Карелис (74-дузпа) Съставите: ПАОК: 71.Гликос, 20.Рикардо Коста, 15.Мигел Витор, 4.Леовац, 31.Цавелас, 6.Циолис, 11.Роберт Мак, 52.Сабо, 24.Гари Родригес, 10.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ (30 - 77.Пелкас), 9.Жайро Панатинайкос: 15.Стийл, 20.Тавларидис, 21.Нано, 4.Кутрумбис, 25.Теландер, 12.Маринакис, 14.Аягун, 6.Абейд, 10.Зека, 9.Берг, 19.Карелис