Ботошани и Поли Тимишоара завършиха 1:1 в мач от 16-ия кръг на румънската Лига 1. Гостите поведоха с гол на Хави Ернандес в 45-ата минута, но четвърт час  преди края Петре Иванович изравни.

Пламен Илиев и Радослав Димитров играха цял мач за Ботошани. Георги Сърмов не бе в групата на Поли Тимишоара за двубоя.
Пацо Тигъра направи три поредни страхотни спасявания в една атака на съперника в 50-ата минута, а малко по-късно отрази и силен удар от десетина метра на останалия сам срещу него Руфино Сеговия. Димитров пък започна атаката от дясно, при която Ботошани изравни, след като Атила Хаднад изведе Иванович в чиста позиция и резервата не пропусна за 1:1.

Отборът на българите записа четвърти пореден домакински мач без поражение, но има само един пълен успех в последните си десет мача в Лига 1 и изостава на 11-о място с 13 точки. Лидер е Астра Гюргево с 33 точки.