Монако излезе начело в група J на Лига Европа с 5 точки след успех с 1:0 над Карабах в третия кръг, а след победата на Андерлехт като домакин на Тотнъм с 2:1 двата тима делят второ-трето място с по 4 точки в актива си. Азербайджанският Карабах е последен с 3 точки до момента. Отборът на Андерлехт победи Тотнъм с 2:1 в мач от третия кръг за първия си успех в групите. Гостите откриха с ранен гол на Кристиан Ериксен, който бе най-съобразителен и реализира в долния ляв ъгъл за 0:1. Малко по-късно Ерик Ламела получи топката с пас дълбоко в половината и стреля, но не затрудни Силвио Прото. Домакините изравниха за 1:1 с гол на Гийом Жиле 13-ата минута, след центриране от ъглов удар на Стивън Дефур. В края на полувремето Тотнъм може отново да излезе напред в резултата, но Андрос Таунзенд стреля встрани от лявата греда. В 69-ата минута вратарят на Андербехд Силвио Прото отново трябваше да се намесва убедително, след удар на Хари Кейн. Победният гол за Андербехт бе дело на Стефано Окака чука в 75-ата минута, който вкара от близко разстояние за крайното 2:1. Андерлехт - Тотнъм източник: БГНЕС В другия двубой от групата Монако победи Карабах с пестеливото 1:0 с гол на Ласина Траоре в 70-ата минута. Траоре бе намерен страхотно от Стефан Ел Шаарауи, реагира бързо и реализира за 1:0. Самият Ел Шаарауи пропусна на няколко пъти да отбележи във вратата на Карабах, като една от възможностите бе в 33-ата минута. През второто полувреме Стефан Ел Шаарауи пропиля още един шанс за домакините в 54-ата минута, след слаб удар с глава. Десетина минута преди края на двубоя Марио Пашалич също пропусна шанс за попадение за Монако, след като бе неточен при удара си с глава.