Два пътнически влака са се сблъскали в иранската северна провинция Семнан рано в петък, загинали са най-малко петима души и над 20 са ранени, предаде Reuters, позовавайки се на иранска държавна телевизия.
"До момента броят на загиналите е петима. Около 20 пътници са ранени и откарани в близките болници“, съобщава телевизията, без да пояснява колко хора е имало във влаковете.
Кадри показват, че четири вагона са дерайлирали, два от които са се запалили, отбелязва "Фокус".
Инцидентът станал когато движещ се пътнически влак се блъснал в друг влак, коти бил спрял на жп гара. Причината за инцидента се изяснява.
15 killed, 52 injured after passenger trains collide in Semnan Province, eastern Tehran, #Iranpic.twitter.com/mCbIr7ZR9w
— Sobhan Hassanvand (@Hassanvand) November 25, 2016Прочетете още
- 21:31 МВР разкри партиите, купували гласове – пълната картина на изборните нарушения
- 17:57 Студенти препълниха избирателна секция в Студентски град СНИМКИ
- 20:06 Вижте по колко депутати ще имат партиите в новия парламент ИНФОГРАФИКА
- 15:05 Под прикритие! Докато е в болнични, директорът на полицията Костадинов обикаля секциите в Столипиново