Топлото време изкара пловдивчани на Главната. Вчера и днес температурите под тепетата минаха 20 градуса и накараха много хора да хвърлят зимните палта. Децата пък напрово облякоха летните тениски и къси гащи.
Кафенетата на централната улица са пълни, а най-доволни са продавачите на мартенички. Пред масите им се трупат млади и стари, за да си купят Пижо и Пенда, нищо, че Баба Марта ще дойде след две седмици.
В Градската градина от детската площадка се разнасят смях и радостни викове, а майки с колички обикалят наоколо. По пейките някои възрастни хора обсъждат пенсиите и политиката, други са се унесли в играта на шах.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума