Мария Шарапова направи ударно завръщане на Откритото първенство на САЩ. Бившата №1 надигра втората поставена в основната схема Симона Халеп с 6:4, 4:6, 6:3 за над два часа и половина битка.

Така тя постигна вероятно най-значимата победа след завръщането си и освобождава схемата пред себе си за сериозен поход в Ню Йорк. За рускинята това е седма поредна победа срещу Халеп и втора в Големия шлем след финала на Откритото първенство на Франция през 2014.

Мария Шарапова впечатли не само с играта си, но и с неустоимия сксапил, който "пръскаше по корта. Звездата постигна своята първа победа в Големия шлем, след отстраняването си заради допинг скандал, облечена в секси черна рокличка с дантела и кристали "Сваровски"

Особено драматичен бе вторият сет, когато Шарапова поведе с 4:1 и пропусна геймбол за 5:1. Това й струва скъпо, тъй като румънката направи страхотна серия от пет поредни гейма за 6:4 в своя полза.

Решителната част започна със серия от три поредни гейма в полза на Мария. При 5:3 тя сервираше за мача, но Халеп се пребори за точка за пробив, която не съумя да реализира. В крайна сметка Шарапова взе гейма, а с това и мача.