Косите, орарът, камата и писма на Васил Левски, часовникът, оригинални фотографии и сабята на Христо Ботев, печати и устав на БРЦК, знамето на Хвърковатата чета, са част от експозицията „Безсмъртието на българския дух”, която ще бъде представена в Народното събрание.
Председателят на парламента Цецка Цачева ще открие изложбата на утре в 11.30 часа, в Северното фоайе. Експозицията е по повод 143 години от обесването на Васил Левски и отбелязването през тази година на 140 години от Априлското въстание и от гибелта на Христо Ботев. Честванията са под почетния патронаж на председателя на Народното събрание Цецка Цачева, съобщи БЛИЦ.
На откриването специално участие ще вземе Детският хор на Българското национално радио. Експозицията се осъществява съвместно с Общобългарския комитет „Васил Левски” и Общонародна фондация „Христо Ботйов”.
Гражданите ще могат да видят изложбата на 20 февруари 2016 г. в Деня на отворени врати на парламента.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?