Работникът от Карлово, който падна във вана с натриева основа е в критично състояние, съобщи bTV. Мъжът паднал в пълния с опасно вещество съд, защото се подхлъзнал и бил без защитни ботуши.
Веднага негови колеги опитали да неутрализират изгорените места, на въпреки това мъжът получил 75% изгаряте на кожата. Държвната инспекция на труда ще прави проверка защо мъжът е бил без защитно облекло.
Марица.бг припомня, че 57-годишният Ангел Манолов падна във вана с натриева основа. В момента е в пловдивската университетска болница "Св. Георги" с опасност за живота.
Междувременно в предприятието започна проверка на Инспекцията по труда за това, дали са спазени правилата за безопасност. Очаква се тя да приключи до края на седмицата. /Марица.бг
Прочетете още
- 19:00 "Това не са кокошки": Продават кученца в клетка за 10 евро СНИМКА
- 18:00 "Стъпваше тук-там": Съмнения за пиян шофьор след удар и бягство в Стара Загора СНИМКИ
- 17:00 Шофьор "лети" в насрещното по булевард в София ВИДЕО
- 16:00 Язовир „Ивайловград" заля палатки и коли, разпали се спор за риболовците СНИМКИ+ВИДЕО