Пазарът у нас е залят от дефектни електрически одеяла и възглавници, сигнализира говорителят на пожарната в Пловдив Цвятко Дешев. „Има такава тенденция от началото на годината. Само в рамките на няколко дни вече имаме два такива случая. На 11-ти този месец имаше инцидент с ел. възглавница. За щастие, пострадалата жена се отърва без опасност за живота, но пък имаше много имуществени загуби. На 22-ри обаче вече имахме и смъртен случай след подпалило се одеяло”, отчете Дешев.
Припомняме, че при смъртния случай преди 3 дни, за който Марица.бг пръв информира, почина 78-годишна жена. Трагедията се разигра в апартамент на третия етаж в нова сграда на улица „Брезовска” 26.
13 са загиналите души при пожари през изминалата година, с един повече отколкото през 2014 г., обобщи Дешев. Пострадалите са 29.
Прочетете още
- 11:14 Иво практикуваше брахмачаря, синът ми е патологичен лъжец
- 10:20 PIGEON express стартира с технологичен модел за ново поколение куриерски услуги
- 13:46 GlasNews.bg разполага с бележка от Калушев, открита в стаята му в "Петрохан" СНИМКА
- 15:00 Свръхсекретен обект, в който е имало генерали от НАТО, е унищожен в Одеса