Затваряме границата с Гърция за празниците на 29 април от 10.00 часа. Това каза председателят на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт Миролюб Столарски, след срещата на ръководствата на превозваческите съюзи, предаде Фокус.
Блокадата ще бъде за всякакви превозни средства. Единствено ще бъдат пропускани МПС с живи животни и хора със здравословни проблеми. Ще има режим на пропускане по 4 часа, 20 часа ще са затворени, така както правиха гръцките фермери, казаха още асоциацията. Решението на превозвачите за блокада, за сега се отнася само за Великденските празници, но има опция да бъде удължено и за Гергьовденските.
Припомняме, че на 21 февруари браншовите организации взеха решение да затворят границата с Гърция по време на предстоящите празници, като отмъщение за нанесените от гръцките фермери икономически щети за милиони левове.
Източник: http://struma24.com/
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно