Окръжна прокуратура – Пловдив поиска отстраняването от длъжност на кмета на Перущица Ради Минчев.
Искането е с оглед на събраните към момента доказателства по досъдебното производство, включително и чрез специални разузнавателни средства. Мотивите - да се избегне опасността чрез служебното си положение обвиняемият да повлияе на свидетелите и създаде или укрие значими по делото документи, като по този начин попречи на обективното изясняване на обстоятелствата.
Разследването по досъдебното производство продължава.
Вчера кметът на Перущица Ради Минчев бе освободен от ареста с парична гаранция от 10 000 лева с определение на Апелативния съд в Пловдив. Той бе задържан при акция на полицията и ДАНС на 13 септември.
Обвиненията към него са за поискан подкуп, присвовяване на общински пари и фалшифициране на документи по обществената поръчка за свлачището край Перущица.
Прочетете още
- 18:00 Наш читател даде GLASност на опасен проблем, за чието решение се чака от години СНИМКИ
- 19:00 След „юфката" дойде и разпадът: Санираният блок тръгна да пада преди да е готов
- 13:02 Тежка катастрофа край Калофер, има ранени*
- 16:00 Разкажете на децата си: Таралежите в Пазарджик имат нужда от обич, а не от пръчки