Нов протест срещу замърсяването на въздуха в Русе заплашва да затвори подстъпите към Дунав мост. Организаторите твърдят, че градът е системно обгазяван от няколко предприятия в района.
През седмицата протестиращите изпращаха децата си на училище с маски и публикуваха снимки в социалните мрежи. Проблем през последните дни беше и горящото в района сметище. Тогава мобилните станции в града не отчетоха проблем.
През септември министърът на околната среда и водите Нено Димов обяви, че има програма за година и половина, която трябва да въведе специални мерки срещу замърсяването на въздуха.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол