Руският президент Владимир Путин призова днес света да прояви сдържаност по отношение на Северна Корея и да избягва всякакви действия, които биха могли да засилят напрежението с Пхенян, предаде Ройтерс.
Путин говори на бизнес форум във Владивосток, в който участваха също южнокорейският президент Пак Гън-хе и японският премиер Шиндзо Абе.
Руският лидер заяви, че Москва подкрепя подхода за връщане на Северна Корея към международните преговори за ядрената й програма. Той призова Пхенян да спазва споразуменията, подкрепяни от ООН, но заяви още: "Смятам, че всякакви действия, които може да провокират още ескалация (на напрежението), са контрапродуктивни".
Преди това южнокорейската президентка Пак прикани Русия и другите големи световни сили да засилят натиска върху Северна Корея, за да се откаже тя от ядрената си програма, и каза, че това може да проправи пътя за сътрудничество с Пхенян.
Прочетете още
- 22:00 Когато небето решава съдби: 6 затъмнения, които обърнаха хода на историята
- 07:30 Пловдив отбелязва Световния ден на водата с впечатляваща светлинна инсталация и призив за отговорност
- 00:01 Красиви женски имена имат имен ден днес
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 март: Овни, погрижете се за благополучието си!