Горски инспектори от Регионална дирекция по горите - Пловдив откриха убит благороден елен в района на лагера "Гонда вода", землището на Асеновград, ловностопански район, стопанисван от Държавно ловно стопанство - Кормисош. Това съобщиха от Изпълнителната агенция по горите.
Проверката е направена след получен сигнал на тел. 112, през уикенда. Сигналът е предаден на дежурния служител на РДГ - Пловдив. Незабавно е направена организация за съвместна проверка на място от служители на РДГ- Пловдив, Държавно горско стопанство Асеновград и ДЛС Кормисош.
След обход на трудно достъпен район е открит убитият дивеч, който е бил заровен със сняг. При първоначалния оглед на трупа на дивеча е установена рана от огнестрелно оръжие. Уведомени са служителите на РУ Асеновград, след което са предприети съответните процесуални следствени действия.
Проведени са разпити на заподозрени лица. Убитият дивеч е иззет от полицейските служители за извършване на експертизи и откриване на нарушителя.
Прочетете още
- 16:00 Побой в Скравена: Мъж с потрошени ребра, дъщеря му вдига протест ВИДЕО 18+
- 23:05 Шофьор блъсна паркиран автомобил в Пловдив и избяга СНИМКИ
- 14:00 "Риболовен сезон 2025 – открит!" Столичани се изправиха с хумор срещу дупките СНИМКА
- 15:00 Джунгла в София! Търсят се деца, кучета и общинари СНИМКИ