Предложението за построяване на самостоятелна сграда на Пловдивската опера, направено от гражданска инициатива "Дом за Пловдивската опера", бе прието днес на сесията на Общинския съвет.

Част от съветниците предложиха гражданската инициатива да проведе разговори с Държавна опера в Пловдив и да действат като представители на Общината при тези срещи. Идеята бе формулирана от Георги Колев от групата на Земеделския съюз. Впоследствие обаче той оттегли предложението си.

Теодора Халачева от БСП предложи Общинският съвет да възложи на кмета съвместно с инициативния комитет и Държавна опера - Пловдив, както и Министерството на културата, да проведат разговори за създаване на сградата. Нейното предложение не бе прието.

Спас Гърневски от ГЕРБ предложи инициативният комитет да прерасне в юридическа форма. "Общинският съвет не може да дава мандат на гражданската инициатива", подчерта той. Неговото предложение за решение бе, че Общинският съвет дава съгласие да бъде построена сграда за център за музикално-сценично изкуство.