Иранският президент Иран Хасан Рохани обяви, че Русия е приятел, съсед и стратегически партньор на Иран и че ислямската република желае да развива и заздравява двустранното сътрудничество, предаде ТАСС.
"Благоприятните споразумения, подписани между двете страни в различни сфери, вкл. в енергетиката, мирните ядрени технологии, транспорта и транзита, трябва да бъдат допълнително активизирани на етапа на своята реализация", каза Рохани на среща с гостуващия в Техеран руски президент Владимир Путин.
Той приветства инвестициите на руски държавни и частни компании в големи инфраструктурни проекти в Иран в секторите промишленост, енергетика, строителство, железници, както и в проекта за международния транспортен коридор "Север-Юг".
Рохани спомена и за ролята на Иран и Русия в борбата с тероризма.
Малко по-късно Владимир Путин се срещна с духовния водач на Ислямската република аятолах Али Хаменей, предаде ТАСС.
Това е третото посещение на Путин в Иран за последните 10 години. Предишните му визити бяха през 2007 г. и 2015 г.
Прочетете още
- 09:00 Пловдивчанка разказа за истински човек зад волана на автобус №4
- 10:59 Безумие! Ямболски "герой" изпревари на таран, мина между камион и мотор ВИДЕО
- 07:59 Надежда сред пепелта: Малка костенурка оцеля в пожара край Симитли ВИДЕО
- 10:00 Стоп за щъркели, кози и комбайни? Пътен знак в Пазарджишко обърка Мрежата