Рома спечели голямото дерби от 9-ия кръг в Серия А, след като в пряк сблъсък между първия и втория победи Фиорентина с 2:1 на „Артемио Франки“. По този начин „джалоросите“ изпревариха „виолетовите“ и се изкачиха на върха в класирането с 20 точки спрямо 18 за тима от Флоренция. Фиорентина със сигурност ще съжалява дълго за случилото се в дербито, тъй като домакините бяха по-добрият отбор на терена в дълги периоди от двубоя. Те обаче не успяха да се възползват от възможностите си – нещо, което Рома направи по великолепен начин, демонстрирайки отлична успеваемост пред гола. Резултатът бе открит в 7-ата минута, когато Мохамед Салах получи пас от Миралем Пянич в наказателното поле и с удар в долния ляв ъгъл реализира за 1:0. В 34-ата минута Жервиньо удвои аванса на „джалоросите“ след страхотна самостоятелна атака и прецизен изстрел, който не остави шансове за реакция на Татарушану. През второто полувреме натискът на домакините стана доста сериозен като в центъра на интересните положения бе Федерико Бернардески. Първо негов изстрел бе спасен от Шчесни, а след това негово попадение не бе зачетено заради засада. В 87-ата минута Рома остана с човек по-малко, след като Салах получи втори жълт картон. „Виолетовите“ се втурнаха в предни позиции, а в крайна сметка в третата минута от добавеното време стигнаха до почетен гол чрез Кума Бабакар, който засече мигновено пас на Борха Валеро. В друг мач от кръга, Лацио победи категорично Торино с 3:0 след голове на Сенад Лулич и два на Фелипе Андерсон.