Зоологическият ентусиазъм на Радан Кънев, когато не може да раздава коматите, показва, че за него далавера е онова, в което той не участва. Това заяви зам.-председателят на АБВ Румен Петков по повод на обвиненията на лидера на ДСБ, че сформирането на новата Комисия за защита на конкуренцията е опорочен и заканата на премиера Бойко Борисов да оттегли ГЕРБ от процедурите по сформирането и или да спре самите процедури.Когато излъчваше човек за Народната банка, Радан Кънев не смяташе, че това е далавера. Сега като не излъчва, е далавера. Той първите си братовчеди сигурно вече е уредил и явно става дума за по-далечни роднини, затова обявява избора на новата комисия за грандиозната корупционна схема на века.

Петков призова премиера Борисов да не се поддава на натиска на Кънев, защото така ще стане съучастник в разграждането на държавата. "Ако Борисов е зависим от бай Радан, направо да закриваме държавата", възмути се Петков.

И каза, че щом 13 души ще имат такова съотношение с броя на своите министри, оттук нататък ще най-добре да се мисли за нова структура на Министерски съвет.

Той заяви от името на АБВ, че ще подкрепят новия антикорупционен закон на Меглена Кунева, защото той е съвсем различен от предишния й проект и в него са взети предвид всички забележки, направени от партията на Първанов.

Но отново нападна вицепремиерката заради това, че до последно е държала новите текстове на закона в тайна, а мотивите към него е изпратила едва вчера. За разлика от Екатерина Захариева, която първо разпраща текстовете до парламентарните групи и едва тогава ги внася за разглеждане в Министерски съвет. "Така не се прави", влезе остро на Кунева за пореден път Румен Петков, сочейки я за пример как не бива да постъпва един министър с политическите сили.

От името на АБВ и експерта по външната политика на партията, и Петков изразиха крайното си неудовлетворение от резултатите от срещата на ръха в Брюксел, заради това, че са били приети условията на турския президент Ердоган със съдействието на германския канцлер Ангела Меркел и посочиха, че това очертава дълбока политическа и институционална криза в общността.