Турция закри 15 медии, включително кюрдски информационни агенции, и уволни около 10 000 държавни служители и хора от силите за сигурност, с два нови указа, издадени вчера, съобщи Анадолската агенция, цитирана от ДПА.
Указите се отнасят до голям брой въпроси, включително ограничение на правото на адвокатите да разговарят на четири очи с клиентите си и промени в правилата за назначаване на ректорите на университети по начин, по който правителството да има по-голям контрол върху процедурата.
Още август месец премиерът на страната Бинали Йълдъръм заяви, че отстранените от работа след неуспешния опит за преврат е над 80 000 души.
В това число влизат съдии, военнослужещи и държавни служители, както и съдии, учители, университетски преподаватели.
Припомняме, че в нощта на 16 юли група от военни опитаха да вземат властта. В неуспешния метеж загинаха 246 граждани, без да се смятат бунтовниците, а над 2000 души бяха ранени.
Прочетете още
- 15:00 На косъм от инцидент: дете изскочи на асфалта, падна пред кола ВИДЕО
- 15:57 Разкриха как е облечен тийнейджърът, изчезнал от дни в София
- 17:55 Докато полицията го търси, той говори: прокурорският син с гръмко изявление ВИДЕО
- 18:29 Financial Times откри защо Тръмп внезапно напусна срещата на върха на Г-7