Хотел на три етажа ще се строи на Централна гара на мястото на бившето багажно отделение, чиято сграда се събаря днес. Мястото е отцепено, за да не стане злополука, багерът бута бетонните стени, четири - пет камиона, наредени в индийска нишка на бул. "Христо Ботев", чакат да откарат строителните отпадъци.
Събарянето, както и предстоящото строителство се извършва от концесионера - фирма "Железопътна гара - Пловдив" на Мирослав Столарски. По проекг върху разчистения терен ще бъде изградена нова сграда с обслужващи помещения на гарата и новата автогара и три етажа хотел, необходим най-вече на хората, които пътуват и трябва да пренощуват, за да хванат на следващия ден влак или автобус, обясни представителят на концесионера Стоян Димитров. Хотелът трябва да е готов до март 2018 г.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ