Манчестър Сити изпусна победата в добавеното време на двубоя с Мидълзбро и трябваше да се задоволи само с точка. Боро бе на път да загуби, но в 91-ата минута Мартен Де Роон донесе радостта на отбора стигайки до равенството 1:1. Сити имаше шанс да дръпне с три точки на лидерската позиция, но сега има предимство само от една и има актив от 24 точки. Серхио Агуеро откри за домакините от "Етихад", но в края на мача не успя да се зарадва на победата, заради изравнителен гол на Де Роон. Грубо нарушение на Хесус Навас от Манчестър Сити остави вратарят на Мидълзбро Виктор Валдес буквално с дупка в бедрото в мача между двата отбора от 11-ия кръг на Висшата лигa. При атака на "гражданите" Навас игра за топката и приземи крака си директно върху бедрото на Валдес. Стражът имаше нужда от лекарска намеса, по време на която се видя, че нараняването не е никак безобидно. Серхио Агуеро откри резултата за Манчестър Сити (1:0). Аржентинецът се разписа в 43-ата минута след добро отборно разиграване и хубав пас на Кевин де Брюин. Той прати топката точно на крака на Агуеро и нападателят отбеляза от нивото на вратарското поле. До края на мача Сити имаше няколко възможности да увеличи преднината си, но до промяна в резултата така и не се стигна. Агуеро пропусна добър шанс в 85-ата минута, когато стреля от средна дистанция, но топката прелетя над вратата. Изглеждаше, че мачът ще завърши в полза на Сити, но в 91-ата минута след страхотен пас към Мартен де Роон, който беше на точното място пред Клаудио Браво, Боро взе точката.   Коментирай