До две седмици се очаква да започне строителството на легнали полицаи по главния път Браниполе-Белащица. Съоръженията бяха поискани от кмета на Браниполе Даниела Стоилова заради профучаващите по трасето автомобили, които застрашават живота и здравето на децата от близкото училище.

До дни предстои подписването на договора с фирмата изпълнител, която ще изгради четирите легнали полицаи. Те ще бъдат в началото на селото, до парка и детската градина, до училището и изхода на Браниполе. Строителството им ще струва 15 506 лева. Финансирането е от община Родопи. На сесия във вторник се очаква съветниците да гласуват сумата.

Изграждането на легналите полицаи е спешно. Причината е, че автомобилите, идващи от Белащица и хижа Здравец се спускат по пътя с бясна скорост. А точно пред училището всеки ден пресичат деца и родители, разказа Стоилова.

Изграждането на легнали полицаи се оказа дълга и тромава процедура. Причината е, че трасето не е общинско, а на Областно пътно управление. Това ни отне доста време, за да придвижим всички документи и разрешителни, обясни Стоилова.

Междувременно стана ясно, че в близост с новото волейболно игрище Браниполе вече има маса за тенис. Тя е изградена с помощта на частна фирма "Инстал инженеринг"./Марица.бг