Футболистът на Барселона Рафиня Алкантара напредва постепенно със своето възстановяване. Той претърпя успешна операция на кръстните връзки на коляното на 22 септември. Възстановяването на 22-годишния футболист ще продължи шест месеца. Луис Енрике избра Гумбау за заместник на Рафиня Рафиня скъса кръстни връзки на дясното коляно по време на мача срещу Рома от груповата фаза на Шампионската лига. Неймар посвети гола си на свой съотборник Атакуващият полузащитник влезе в игра през второто полувреме на мача с Рома и след по-малко от три минути престой на терена бе изнесен на носилка след съприкосновение с халфа на Рома Раджа Наинголан, който получи жълт картон за нарушението.   Ultimo día en Barcelona con dos grandes ! #Miki @rafinhaaa93 ! Rafa querido un placer conocerte , mucha fuerza para la recuperación amigo !! #crack A photo posted by @nicopareja5 on Oct 22, 2015 at 2:58am PDT