Поредната издънка на организаторите на Олимпийските игри е доста фрапантна. Водата в олимпийския басейн за скокове стана...зелена!
До третия ден на надпреварата водата бе в натуралния си син цвят, но за една нощ цветът ѝ се промени коренно, а организаторите не успяха да назочат конкретна причина затова.
"Не знаем точно какво е станало", заяви говорителят на организационния комитет Марио Андрада. "Тестваме водата всеки ден с еднакви параметри и резултатите бяха точно както при син басейн."
Според световната федерация по плуване ФИНА може би причината за смяната на цвета е дефектен воден филтър. Опасност за спортистите не съществува.
След много снимки на необичайния басейн обаче на спортистите се наложи и да скачат в зелената вода.
Британката Тоня Кауч дори сподели, че водата е била топкова зелена, че тя не е успяла да види партньорката си в скоковете Луис Тоулсън в нея.
Прочетете още
- 16:45 Два изстрела в гърдите убили младежа, чието тяло бе разчленено край Пловдив ВИДЕО
- 18:00 Младежи от Кричим се покаяха, след като се качиха върху паметник на Левски СНИМКИ и ВИДЕО
- 19:00 Подминатите: Тя просеше на стълбите. Няколко часа по-късно беше мъртва ВИДЕО
- 20:00 „Имам нужда от време за децата си": Вики на най-силния българин проговори за битката с рака ВИДЕО