Двама младежи са спасени в подножието на Белинташ, в района на високопланинското село Врата.
От Районната противопожарна служба в Асеновград съобщиха, че сигналът за бедстващите хора е подаден вчера около 16,30 часа на телефон 112. Колата, с която пътували момче и момиче на 20 години се отклонила от пътя и заседнала в преспите, а те тръгнали да се спасяват пеш.
С помощта на високопроходим автомобил екипът от четирима огнеборци към 21 часа вечерта успели да стигнат до блокираните в преспите хора и да ги транспортират до проходимо място живи и здрави. Спасителната акция е продължила близо пет часа, каза временно изпълняващият длъжността началник на пожарната в Асеновград ст. инспектор Щелиан Гочев.
Спасените младежи са от Пловдив, пътували са с лек автомобил, който не е бил пригоден за тежките зимни условия и натрупалия сняк по пътя.
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 07:31 Защо пешеходците останаха без тротоар след ремонт в Стара Загора?
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата