Спортинг Хихон постигна победа с 2:0 при домакинството си на Ейбар от 36-ия кръг на Примера дивисион и по този начин излезе от зоната на изпадащите преди останалите мачове. Домакините започнаха силно срещата и още в 13-та минута Санабриа стреля опасно с глава, но неточно в аут. Ейбар отговори в 20-та минута с удар на Пелетейро, но Куеяр спаси. Тони Санабриа отново бе на върха на атаката на Спортинг в 25-та минута, но Асиер Риесго успя да отрази удара му. В 35-та минута след груба грешка в защитата на Спортинг Хота Пелетейро излезе сам срещу Иван Куеяр, но нападателят на Ейбар пропусна невероятна възможност да се разпише. Спортинг Хихон излезе напред в резултата в 43-та минута, когато Менендес центрира в наказателното поле на Ейбар, където Кармона засече топката с глава и я изпрати във вратата на Риесго, който успя да докосне кълбото, но не успя да го избие. Ейбар можеше да изравни резултата в 56-та минута, когато Серхи Енрич отправи опасен удар, но неточно в аут. Серхи Енрич бе близо до това да вкара в 72-та минута, но след удара му топката срещна гредата. Спортинг Хихон вкара втори гол в 82-та минута с гол на Джони Менендес, който изскочи сам срещу Риесго и не пропусна да се разпише. Спортинг Хихон се намира точно над чертата, като заема седемнайсто място с 35 точки, докато Ейбар е единайсти с 42 точки.   Коментирай