Над 300 души се стекоха на поклонение пред паметника на Васил Левски на Бунарджика по случай 143-годишнината от гибелта му. Освен кмета на Община Пловдив, областния управител, районните кметове и общинари, почит отдадоха и множество ученици и граждани. Церемонията бе открита от актрисата от Драматичен театър Пловдив – Мария Генчева, която също бе и водещ. Изключително емоционално слово изнесе старши учителят Илко Василев, преподавател в ЕГ „Иван Вазов”. Последва традиционната минута мълчание, а след това бяха поставени десетки венци и цветя пред паметника на Апостола.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ