Установена е самоличността на убиеца на полицаи в американския град Далас, щата Тексас, който беше ликвидиран днес от полицейски робот, съобщи в. "Лос Анджелис таймс", цитиран от ТАСС.
Убиецът е 25-годишният Мика Джонсън, който има чисто съдебно минало и няма връзки с терористични групировки, пише вестникът, като се позовава на източници в правоохранителните органи. Той живеел в Меските, източно предградие на Далас.
Джонсън бил резервист от сухопътните войски на САЩ, предаде Ройтерс, като се позовава на правителствен източник.
В четвъртък в Далас по време на протест против полицейската бруталност към афроамериканците беше открит огън по полицията. Загинаха петима полицаи, ранени бяха седем техни колеги и двама мирни граждани.
Трима души са заподозрени по подозрение в съучастие в престъплението. Жената и двамата мъже отказват да сътрудничат на полицията и да обяснят мотивите си.
Стрелецът беше убит с помощта на взривно устройство, поставено върху робот.
Началникът на даласката полиция Дейвид Браун не изключва възможността да има повече от четирима съучастници. В издирването участват сътрудници на ФБР и бойци от специалните части.
/БТА/
Прочетете още
- 18:00 Призив за поддръжка: "Аз съм българче" и "Под игото" тънат в бурени СНИМКИ
- 22:07 Второ предложение за брак на големия финал на "Като две капки вода" ВИДЕО
- 19:00 Място за игра или сметище? Пловдивчани се възмутиха от детска площадка
- 17:00 Изминаха 50 дни от загубата на Сияна, за 50 дни не се случи нищо!