Работник почина след като го затрупаха тонове земна маса в Мадан. Фахри Аюбов, заедно с колегите си, извършвал изкопни дейности по подмяна на канализационната инсталация в миньорския град. Около 17.00 часа мъжът бил затиснат от земна маса, съобщи bTV.
Хората около него му се притекли на помощ веднага, а в последствие на място пристигнал и екип на Спешна помощ. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ – Смолян, но за съжаление малко след това издъхнал.
Тепърва ще се изясняват причините за инцидента. Мъжът е от маданското село Лещак, семеен, с две деца, които имат сериозни здравословни проблеми. Кметът на община Мадан Фахри Молайсенов ще поеме лично разходите по погребението на 55-годишния мъж, съобщиха от общината.
Марица.бг припомня, че в 16 часа днес тонове скала над Провадия затиснаха и потрошиха двама мъже. Единият се отърва със счупена бедрена кост, а другият с леки фрактури. Те трябвало да обезопасят опасните скали над града. /Марица.бг
Прочетете още
- 10:11 Демерджиев и удобната амнезия на един бивш вътрешен министър
- 09:59 Разхвърляха отрова из Пловдив, куче се натрови СНИМКИ
- 20:28 Шокиращи данни от аутопсиите по „Петрохан": открити следи от семенна течност при две от жертвите
- 19:13 "Искаха да видят камерите ни": Жена в София алармира за непознати, представящи се за полицаи