Кметът Иван Тотев получи статуетка и чек за 25 хиляди лева от изпълнителния директор на "Екопак България" Тодор Буруджиев. Община Пловдив спечели паричната награда в конкурса за най-зелен град. Само през 2015 година в районите "Централен и "Тракия са събрани над 600 тона отпадъци, от които са рециклирани над 400 тона. "Това не би било възможно без активното участие на община Пловдив. Парите ще отидат за проект, изготвен от общината , който предвижда обзавеждане на Главната и Капана с контейнери за стъкло, пластмата и хартия. Също така ще се закупи малка машина, която ще събира вторичните отпадъци, разказа Тотев. Съдовете за хартия и пластмаса ще бъдат дискретни, за разлика от пластмасовите контейнери, поставени в другите райони на града.
Прочетете още
- 19:04 Откриха труп на мъж в реката край "Лъвов мост" в София
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума