Треньорът по джудо и самбо в ЦСКА Симеон Ценев е блудствал със свои непълнолетни състезателки. Неговите жертви, сред които и национал на страната, разкриха ужасяващи подробности пред камерата на Нова телевизия за поведението на своя наставник, който е злоупотребявал с тях сексуално по време на лагери и в собствения си кабинет.
Самият Ценев категорично отрече обвиненията, макар пострадалите момичета да описаха в стряскащи детайли какво се е случвало в залата за масажи. Впоследстви треньорът ги принуждавал да мълчат за изстъпленията със заплахи за изключване от клуба и училище.
Васил Вутев, директорът на Държавното спортно училище „Генерал Владимир Стойчев“, където са учили жертвите, е разпоредил да бъде отказан всякакъв достъп на 65-годишния Ценев до залата. По думите му той е изпратил писмо до Министерството на младежта и спорта, Българската федерация по джудо и до ЦСКА, в което ги е уведомил за случая.
Прочетете още
- 15:00 Нагла ало-измама в Скутаре: Родители получават странни обаждания от името на лекар
- 16:07 "Нормално ли е"? Мъж с въздушно оръжие стреля от балкон в София? ВИДЕА
- 16:30 Син търси справедливост: Мъж нахлул с взлом в дома на майка му и опитал да я изнасили
- 18:16 Секунди от трагедия край София: Шофьор изпреварва на сляпо и разчита другите да го пазят ВИДЕО