Три нови попълнения започват работа в Регионалния исторически музей (РИМ) в Хасково в Деня на шегата. От първи април в тукашния храм на Клио постъпва Румен Георгиев. Той става главен уредник в отдел "Възраждане" на мястото на Пенко Добрев, който пък спечели конкурса за директор на РИМ преди малко повече от месец.

Всъщност Георгиев не е съвсем нов, защото досега той работи в Музея за тракийско изкуство в Александрово. На неговото място пък в копието на прочутата гробница като екскурзовод започва работа бившият журналист във в. "Марица" и зам.-главен редактор на "Новинар юг" Недялко Бакалов. Пред репортер на "Хасковска Марица" той сподели, че от месец чете научни книги, свързани с тракийската цивилизация.

В отдел "Нова българска история (1878-1944)" от 1 април също ще има попълнение. Там ще започне работа като уредник Галина Гюргакова, която е завършила история в Софийския университет. Музеят вече ще си има пи ар. За популяризирането на неговата дейност ще отговаря Антония Петрова, която е завършила съответното образование.