Това обяви днес кметът Иван Тотев. Той обаче укори шофьорите заради лошите навици на паркиране. От полицията потвърдиха данните със статистика за първите седем месеца на тази и миналата година.
Най- травматичното кръстовище в Пловдив през миналата година е бул. Мария Луиза и бул. Източен - 1 убит, 10 ранени в 22 катастрофи преди въвеждането на т.нар. защитен ляв завой. С новата регулация катастрофите там са 4 само с един ранен.Най много сблъсъци преди умното регулиране е имало при пресичането на бул. България с Васил Априлов - 32, сега са 5.
Останалите невралгачини точки в града, където действа новата система са кръстовищата на Сточна гара, до Аграрния университет и тези по продължението на големите булеварди - Бул. България, Цар Борис Трети Обединител, Източен, Шести септември.
Статистиката сочи, че за периода от януари до края на юли катастрофите по тях са намалели с повече от 3 пъти спрямо същия период на миналата година.
Сравнинето при ранените - 72 през първите седем месеца на 2105г. И - 18 от януари да юли тази година.
Статистиката е предоставена на общината от КАТ- коментарът е на кмета Иван Тотев.
И докато кръстовищата стават по безопасни и умна регулирани, не толкова похвално е паркирането срещу което възропта кметът.
Иван Тотев обеща освен сегашните 3, в скоро време Пловдив да купи още два „паяка“ , с които да дисциплинират паркирането.
Прочетете още
- 11:00 „Жестокост без извинение": Прокуратурата поиска Теодор Велев зад решетките
- 21:00 Трогателна проява на доброта в Кюстендил: Мъже се притекоха на помощ на възрастна жена
- 19:00 Подминатите: Тя просеше на стълбите. Няколко часа по-късно беше мъртва ВИДЕО
- 20:00 „Имам нужда от време за децата си": Вики на най-силния българин проговори за битката с рака ВИДЕО