Окръжният съд в Пазарджик осъди на 2 години и 8 месеца лишаване от свобода - условно, 52-годишният Кирил Бояджийски за убийство по непредпазливост. На 25 октомври, м.г., подсъдимият блъска с микробуса си на пешеходна пътека 76-годишна жена, която умира на място.

Инцидентът става на оживено кръстовище на бул. "Христо Ботев" в Пазарджик, малко след 7часа. Според събраните доказателства жената пресичала кръстовище на пешеходната пътека и била с чадър, защото валяло дъжд, когато била блъсната от буса.

Пред съдебният състав обвиняемият изказа съжаление за случилото се и заяви, че в момента на инцидента било тъмно и той не я видял. Делото премина по съкратеното съдебно следствие, след като Кирил Бояджийски призна вината си.

Присъдата е с 4 г. изпитателен срок, а осъденият няма право да управлява МПС за срок от 3 години. Решението може да се обжалва пред пловдивския апелативен съд.