Жълт код за дъжд и сняг в почти цяла България е обявен за днес, съобщава Нова телевизия. В по-голямата част от страната се очаква да натрупа снежна покривка с дебелина до 10 см. 6 см покривка натрупа още в петък на прохода „Петрохан”.
Сняг вече натрупа и в по-ниските части от Северозападна България. Градусите ще останат малко под 0. Пътят в района на прохода „Петрохан” е почистен и опесъчен.
От Агенция "Пътна инфраструктура" призоваха шофьорите да карат внимателно и да бъдат подготвени за зимни условия. За поддържането на републиканската пътна мрежа са мобилизирани 3 000 снегорина.
Към момента няма затворени пътища заради снеговалежи. Преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 тона с ремаркета и полуремаркета през проходите „Шипка” и „Петрохан” е забранено.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие